LYŽE - sjezdovky:

- Lyžařské středisko Ještěd  :

Špičkový, 5***** areál, hlavní centrum sjezdového lyžování našeho regionu je od nás vzdálené asi 20 minut autem. Parkování na Ještědu je zdarma. Moderní areál má samozřejmě i 100% umělé zasněžování, černé, červené i modré sjezdovky, jižní i severní svahy. 2x 4 sedačková lanovka, 1x 2 sedačková lanovka + vleky. Lyžování vedle skokanských můstků.

Večerní lyžování.

Snow Park

Pro ty nejmenší i opravdu minisvahy s lanem atd… 

2 půjčovny.

Lyžařské školy.

Věděli jste, že Liberec je někdy nazýván "český Innsbruck"? Tak proč na Ještědu nestrávit příjemný sportovní den nebo i celý týden?

 

S dětmi je možné také jeden den zajet do Skiareálu Javorník (rovněž 20 minut autem od našeho penzionu), také se 100% zasněžováním, s jednou 4 sedačkovou lanovkou, s terénem vhodným pro začátečníky a restaurací ve tvaru Obřího sudu.

Večerní lyžování.

Snow Park

Bobová dráha

Ideální pro začátečníky

 

- Lyžařské středisko Bedřichov: Pro celodenní lyžování na sjezdovkách krátkých či dlouhých, na terénech vhodných pro celou rodinu. Středisko mají domorodci i turisté v oblibě, takže přes víkend si u vleku trochu počkáte.

 

LYŽE - běžky:

Liberec je pro tento sport ráj!
lyžařské středisko Bedřichov: Většina rekreačních, ale také zkušených běžkařů míří do Bedřichova, kde na vás čeká velké množství perfektně upravených tratí na Jizerskohorské magistrále. Stopu si zde najdou všichni. Mladí i staří.


lyžařské středisko Vesec: Zvládnete tratě, kde v únoru 2009 běhali na lyžích profesionálové na Mistrovství světa? Profily tratí jsou ale vážně jen pro ty zdatnější.