KULTURA V LIBERCI

Kulturní život je centralizovaný hlavně do blízkého Liberce. Můžete navštívit např. divadla. Opera, činohra či balet v divadle F.X.Šaldy nebo loutkové divadlo pro děti i dospělé v Naivním divadle. To není všechno. Určitě společně vybereme to, co se vám nejvíce líbí. Jestli upřednostňujete velké stříbrné plátno, je tu multikino Cinestar Liberec.
Celý rok pořádá různá vystoupení, koncerty a jiné akce multifunkční Tipsport Aréna Liberec. Snad budete mít štěstí. Anebo si vyberete podle programu svůj termín dovolené?

 

Velmi lákavé jsou výlety za poznáním celé řady hradů a zámků v těsném okolí našeho penzionu. VÍTE, ŽE ZE ZAHRADY KOUKÁME PŘÍMO NA BÍLÉ KAMENY? ŽE NEVÍTE CO TO JE? INFO NA ADRESE:https://www.luzicke-hory.cz/mista/index.php?pg=zmbilkc

 Liberec a jeho historia - to by bolo na dlhé rozprávanie. Stojí za to: Liberecká radnica,Severočeské múzeumLiberecký zámokLiberecká galéria.
 

Liberec a jeho skvosty - to je myslená ZOO a Botanická záhrada. Skvosty sú to svojim vekom aj umiestnením. Električka Vás dovezie z centra až pred vchod, alebo možete ísť prechádzkou cez Staré mesto posiaté budovami, kde každá má svoju dušu. Zoologická zahrada ZOO a jej vzácní bielí tigri je umiestnená do zvlnenej, širokej krajiny a tak vznikajú krásne kúty a kútiky. Botanická záhrada je najstaršia s najmodernejšími pavilónami. Posobivý paradox. Zbierka orchideí okúzlila už mnoho odborníkov.ZOO a botanka su v tesnej blízkosti. Takže prakticky na jednom mieste možete vidieť faunu aj flóru skoro celého sveta.