Fotogalerie: HRADY ZÁMKY VÝLETY

Tato fotogalerie je prázdná.

HRADY ZÁMKY VÝLETY

V našem okolí je spousta zajímavých a hojně navštěvovaných míst, kam se dá zajít nebo zajet na výlet.

Velmi lákavé jsou výlety za poznáním celé řady hradů a zámků v těsném okolí našeho penzionu. 

 

VÍTE, ŽE ZE ZAHRADY KOUKÁME PŘÍMO NA BÍLÉ KAMENY ? ŽE NEVÍTE CO TO JE ? INFO zde.

 

České Švýcarsko, Pravčická brána. To je tip na celodenní výlet, autem cca. 50 kilometrů a poté pěšky po úchvatném skalním komplexu s největší skalní bránou v Evropě. České Švýcarsko je Národní park s množstvím vyhlídek, romantických zátiší a stezek.

Po cestě můžete na pár minut zabloudit na místo, kde se schovávala pyšná princezna Krasomila s králem Miroslavem. Ano v Kamenickém Šenově jsou tyto obrovské čedičové varhany.

Zámek Sychrov s bohatými expozicemi a perfektně ozvučenou kaplí. Rozsáhlá zahrada plná vzácných dřevin, sokolnické atrakce, jarmarky, souboje. Sychrov je nejvíce navštěvovaný zámek v ČR. A jsou zde i strašidla! Je vzdálený asi 25 kilometrů od penzionu.

Ještěd - být v Liberci a nevylézt na Ještěd, to je skoro hřích.Pod špičkou stavby století, či z pohodlí její restaurace se dá vidět Liberec téměř z ptačí perspektivy. S baťohem na zádech je to trošku dřina. Ale za 60 Kč/osobu (kolo zdarma) je tu kamarádka lanovka. Od penzionu je to na Ještěd asi 19 kilometrů, takže i cyklovýlet možný, ale náročný. Troufáte si?

Zámek a hrad Frýdlant, to je skutečný klenot v Severních Čechách. Rozsáhlý komplex zaručuje nejdelší prohlídky hradních a zámeckých prostor v celé České Republice. Tajné chodby, kouzelná zrcadla. Krásný celodenní výlet. Jestli se rozhodnete pro kolo (pozor 25 kilometrů, tedy již pro zdatnější), tak po cestě narazíte na překrásnou přehradu Mlýnice, která může posloužit jako příjemné osvěžení v podobě koupání.

Hrad Grabštejn, vzdálený jen 6 kilomerů. Takže výlet zládnete také na kole. Je krásný a působivý, ale ne na celý den. Takže výlet můžete spojit s golfem přímo v Grábštejně, či koupáním na Kristýně.

Zámek Lemberk je také velice blízko, asi 5 kilometrů od nás.

Hrad Bezděz a Máchovo jezero. Hrad je už trochu vzdálený, asi 45 kilometrů. Takže výlet autem. Ale spojení hrad a jezero? To je přeci příjemné. A po prohlídce hradu na vás čeká koupání nebo lodičky nebo vyhlídková plavba lodí a jiné atrakce na Máchově jezeře.

 

Liberec a jeho historie - to by bylo na dlouhé vyprávění. Stojí za to: Liberecká radnicaSeveročeské múzeumLiberecký zámokLiberecká galéria.
Liberec a jeho skvosty - tím je myšlená ZOO a Botanická záhrada. Skvosty sú to svojim vekom aj umiestnením. Električka Vás dovezie z centra až pred vchod, alebo možete ísť prechádzkou cez Staré mesto posiaté budovami, kde každá má svoju dušu. Zoologická zahrada ZOO a jej vzácní bielí tigri je umiestnená do zvlnenej, širokej krajiny a tak vznikajú krásne kúty a kútiky. Botanická záhrada je najstaršia s najmodernejšími pavilónami. Posobivý paradox. Zbierka orchideí okúzlila už mnoho odborníkov.ZOO a botanka su v tesnej blízkosti. Takže prakticky na jednom mieste možete vidieť faunu aj flóru skoro celého sveta.

 

Návštěva Babylonu v Liberci je nejen Aquapark, ale také možnost zahrát si bowling, jít do IQ PARKU (jedna z nejvíce navštěvovaných atrakcí v celém regionu), navštvit Lunapark, zahrát si Adventure golf, jít do XD kina, zahrát si Laser Game a mnoho dalšího.

Pro celou rodinu i pro skupiny dospělých je od 01.04.2014 v areálu naproti Centru Babylon otevřena iQLANDIA - supermoderní, jedinečné Science Centrum, kde se seznámíte interaktivní formou s moderními technologiemi, lidským tělem a dalším, nechybí tu ani planetárium a mnoho jiného