PENZION MARGARETA

FOTOGALERIE ZDE

 

Jsme penzion vzdálený 12 minut autem od centra Liberce, nicméně jsme na vesnici, v okolí s lesy, turistickými i cykloturistickými stezkami a cíli.

Viděli jste pohádku Tajemství staré bambitky ?

Tak skály, které jsou na záběrech z této pohádky jsou u nás v Jítravě. Jmenují se Sloní kameny a jsou vidět přímo z naší zahrady.

60 minut autem od romantické Prahy, hlavního města České republiky, na hranici Lužických hor je malá vesnička Jitrava. Ve 120 let staré chalupě pod košatou lípou se nachází náš penzion Margareta.

V nově zrekonstruovaných apartmánech na vás čeká plné vybavení a zároveň stylové zázemí. Penzion Margareta je ideálně zasazen do krajiny. Tato poloha je zárukou bohatého sportovního vyžití a lákavých výletů do okolí, může sloužit jako výchozí bod pro kulturní a společenské zážitky v Liberci, či Praze, nebo vám poskytne klid a rodinnou pohodu.

 

U TÝDENNÍCH pobytů obdržíte jako BONUS ZDARMA:

- WELCOME DRINK pro každého - koktejl namíchaný nealko pro děti a alko pro dospělé

- pro každého dospělého 3 piva

- v zimním období zajištění skipasů dle Vaší specifikace a platby předem - nebudete muset 1.den čekat u pokladny a půjdete rovnou k lanovce

 

Standardně náš penzion nabízí celkem 10 lůžek ve 2 apartmánech ( 4+6 osob ), zde je  navíc možnost 2-3 přistýlek formou samostatných postelových matrací. Tedy zde celkem 13 osob. Apartmány jsou plně vybavené, každý s vlastní kuchyňkou, vlastním WC, sprchou, televizí, klimatizací atd., ve spodní části penzionu je velká společenská místnost pro 30 osob, s vlastním výčepním zařízením na 3 druhy piva (3 kohouty), další televizí atd.... 

 

Nicméně v případě poptávky větší skupiny, pronajímáme i celý dům (naše apartmány jsou v zadní části domu, přední část domu po celý rok nepronajímáme, pouze na vytížené termíny a pouze uceleným skupinám).

V této části domu máme celkem 2 pokoje ( 1x pokoj s manželským lůžkem + 1x pokoj s manželskou postelí + rozkládacím dvoulůžkem ) + 1 velkou samostatnou světnici s pecí - 3-4 osoby spí na této peci ( vejdou se 3 osoby - děti zcela určitě, možná i 4 ...- pec je 2,3 metru široká), v této světnici je standardně ještě jedno rozkládací dvoulůžko + 1 samostatné rozkládací jednolůžko). Zde je možnost i přistýlek na postelových matracích….

Tedy v této části domu ještě dalších 13 pohodlných míst na spaní + přistýlky…

Tato část domu navíc disponuje společnou kuchyní s plným vybavením, koupelnou jak s vanou. tak se sprchou, WC a velkou světnicí cca. 55m2 ( tam kde se spí na peci ).

Dohromady tedy např. pro velké skupiny můžeme nabídnout celkem až 26 míst na spaní + eventuálně ještě i další přistýlky ve světnici….

Ale ubytování u nás najde u rodina s dětmi, nebo manželský či jakýkoliv pár.

 

Celý dům disponuje bezplatnou Wi-Fi, domácí zvířata jsou možná a zdarma.

V ceně je kompletní spotřeba elektřiny, vody a plynu (plynem se vaří v přední části domu)

Apartmány penzionu mají klimatizace.

Naše nabídka zahrnuje komplet povlečení, ručníky, spotřeby vody, energií a turistickou taxu.

 

Pokud jde o doplňkové služby:

* Přímo u domu je rozlehlá zahrada s velkým otevřeným ohništěm, na kterém lze opékat a grilovat a kde se dá sedět až do ranních hodin, pokud je zábava, kytara, zpěv... 

* Na zahradě jsou venkovní stoly pro posezení a třeba i popíjení oblíbených nápojů

Koupaliště v okolí - nejmodernější je v 20 km vzdáleném německém Olbersdorfu s bazény, tobogány a dalšími atrakcemi -www.olbersdorf.de , rodinné vstupné zde bylo vloni 7,- Euro pro 2 dospělé osoby a 2 děti...., další možnost koupání je třeba na přírodní nádrži Kristína (10 km od našeho penzionu) atd... Více o koupání na našich webovkách.

* Dále na naší zahradě možnost hraní Pétanque a badmintonu

* Pro malé děti máme na zahradě malé pískoviště

* Možnost rozmanitých výletů na blízké turistické cíle - hrady, zámky, skály, skalní města atd..- viz.naše webovky, výlety vlakem, autem atd... 

Cykloturistika i turistikahoubaření, vše je u nás na dosah ruky - např.z naší zahrady koukáte přímo na jedinečný skalní útvar Sloní kameny, zasazený do lesů v okolí.

Naší obcí Jítrava (www.jitrava.eu) vedou i cyklostezky atd...

* U nás se dá hrát i golf, nejbližší golfové hřiště je pouze nějakých 7 kilometrů od našeho penzionu - a hrát můžete dokonce i když nemáte golfovou licenci a zelenou kartu. Naše golfové hřiště je jako jedno z mála v ČR veřejné, což je opravdu šance pro každého si golf vyzkoušet... více na : www.gcg.cz

* Cca.200 metrů od našeho domu je veřejné volejbalové a nohejbalové hřiště, včetně prolézaček pro děti, zde vše můžete využívat zdarma.

* Rovněž cca.200 metrů od nás jsou 2 tenisové kurty s umělou trávou, které je možno využívat za poplatek

* Umíme pro Vás zorganizovat adrenalinový zážitek jízdy na koloběžkách z vrcholu Ještědu až k nám do penzionu ( celkem 21 kilometrů, ale z toho cca. 17 kilometrů stále jenom z kopce dolů, tedy nic náročného na fyzickou kondici, každý máte helmu, včetně dětí !!! )

Wellness  - přímo u nás není, ale cca.200 metrů od nás je plně vybavené wellness ve 4**** hotelu – sauna ( 290,- Kč/ 2 osoby/ hodinu + 90 Kč každá další osoba/ hodinu – max. 6-8 osob najednou),dále pára, vířivka…. (wellness 2 roky staré ) 

 

Možnosti stravování

Ve zmiňovaném 4**** hotelu je i vyhlášená restaurace, mimo jiné i se zvěřinovými a jehněčími specialitami. Nejsou nejlevnější, ale jsou moc dobří a hlavně vyhlášení v širokém okolí. Jedná se o 13.nejlepší restauraci v celé České republice.

A asi 2 kilometry od nás je i klasická restaurace s hotovkami a běžnými cenami - jak obědy, tak večeře .

Náš objekt je velice vhodný pro prázdninové pobyty.

 

Pro děti, ale i dospělé   je v nedalekém Liberci také Centrum Babylon – www.centrumbabylon.cz - vnitřní Aquapark s tobogány, saunami, i s jedinečnou Laserovou hudební show, vířivkami, wellness, IQ parkem ( pro děcka neopakovatelné zážitky !!!! - na vlastní kůži si otestujete různé fyzikální, chemické a přírodní zákony, biologii těla atd...), IQ Landií, supermoderním Science centrem, kde se seznámíte interaktivní formou s moderními technologiemi, lidským tělem a dalším, nechybí tu ani planetárium a mnoho jiného, v Babylonu naleznete dále třeba i vnitřní Adventure golf, Lunapark i s autodromem, XD kino, bowling, Laser Game atd…

Takže pokud by nebylo ideální počasí, výlet do Babylonu je řešením i na více dnů a můžeme Vám slíbit, že tam se nudit nebudete.

 

V Liberci stojí za to prohlédnout si ZOO mimo jiné i s našimi bílými tygry a sousedící botanickou zahradu.

 

Výlet na Ještěd lanovkou a neopakovatelný výhled do širokého okolí až na Krkonoše a celé České středohoří je snad samozřejmostí pro každého návštěvníka libereckého regionu !

 

Okolní hrady a zámky jako Frýdlant, Sychrov a další patří mezi skvosty české historie.

 

A daleko to od nás není ani do Českého Švýcarska a do Hřenska.

 

Skalní hrad Oybín v Německu ( od nás nějakých 12 kilometrů ) je také jedinečný.

 

Více o všech tipech naleznete na našich webovkách . 

 

SAUNA k dispozici v nedalekém wellness ( 300 metrů od našeho penzionu ).

Cena: 290,-Kč/2 osoby/hodinu, KAŽDÁ DALŠÍ OSOBA PLATÍ 90,- Kč/osobu/hodinu
Možnost objednat i whirlpool, páru a masáže